• Lyžiarsky kurz

    •  

     Lyžiarsky výcvikový kurz

      

     FOTOALBUM

     Tak ako po minulé roky tak i tento rok sme zorganizovali lyžiarsky výcvikový kurz v termíne od 20. 1. do 25. 1. 2019. Opäť prebiehal v našom „domovskom“ stredisku Park Snow Donovaly. Zúčastnilo sa ho 35 detí zo siedmeho, ôsmeho, deviateho ročníka a dve žiačky šiesteho ročníka. Na svahoch sa deťom venovali 2 naši pedagógovia – lyžiarski inštruktori Mgr. Miriam Hanzlíková a Mgr. Miroslav Ostrovský a jeden externý inštruktor Mgr. Andrej Úradníček. Deti boli rozdelené do troch skupín podľa lyžiarskych zručností. Tretiu skupinu - začiatočníkov viedol Mgr. Úradníček, druhú skupinu -  pokročilých Mgr. Ostrovský a prvej skupine najzdatnejších lyžiarov sa venovala Mgr. Hanzlíková. Žiaci sa lyžovali na dvoch svahoch – začiatočníci a pokročilí na Záhradišti a tí najlepší si užívali na Novej Holi. Najväčší pokrok sme zaznamenali v družstve začiatočníkov, v ktorom  deti už na druhý deň robili krásne oblúčiky a z hodiny na hodinu sa zlepšovali. Vo voľnom čase sa o deti starala Mgr. Zuzana Vienerová. Na zdravotný stav detí dohliadala zdravotná sestra Mgr. Eva Gonová. Našťastie všetci boli vo výbornej kondícii a mohli si denne užívať nielen krásne počasie, ale i veľmi dobre upravené svahy. Napriek únave, ktorú určite všetci pociťovali, zvládali deti večer čo večer pripraviť zaujímavý program pre svojich spolužiakov. Stredu sme si vyčlenili na bowling v neďalekom bowlingovom centre. Na svoje si prišli nielen tí, ktorí si v tomto športe vyskúšali svoje zručnosti, ale i ostatní, ktorí mali možnosť zahrať si biliard, air hockey, či iné stolové hry. Podľa reakcií detí veríme, že sa im na lyžiarskom kurze páčilo a o rok si ho znova zopakujeme.

     Podľa vyjadrení detí bol kurz výborný. Posúďte sami:

     Nepáčilo sa mi, že sme museli skoro vstávať. Páčilo sa mi lyžovanie a naša izba.

     Brestovský Jakub, 7.A

     Bolo veľmi dobre, aj svah bol dobrý - žiadny ľad, vysoký sneh. Len jediné, čo sa mi nepáčilo, bolo vstávanie a to, že Záhradište bolo strašne ďaleko.

     Kriššák Juraj, 7.A

     Mne bolo veľmi dobre. Páčilo sa mi lyžovanie, išli s nami super učitelia. Určite chcem ísť aj na budúci rok.

     Burzová Alica, 7.A

     Tento lyžiarsky som si moc užila, mali sme dobrého učiteľa na lyžovanie, samozrejme aj učitelia, ktorí išli s nami, boli super. Len sa mi nepáčilo, že sme tuším druhý alebo tretí deň ako začiatočníci išli na Novú Hoľu, kde bol strmý kopec. Bolo super.

     Jamborová Juliana, 7.A

     Tento rok som bola prvýkrát na lyžiarskom kurze a dúfam , že nie posledný. Naučila som sa tam lyžovať, boli tam super učitelia, všetci sme si to tam veľmi užili. Mám odtiaľ veľa dobrých zážitkov.

     Chromeková Lívia, 7.A

     Mne sa páčilo, škoda že lyžiarsky svah Záhradište bol ďaleko od nášho ubytovania. Museli sme skoro vstávať. Bola dobrá strava. Izby boli v dobrom stave.

     Hutta Samo, 7.A

     Mne sa na lyžiarskom veľmi páčilo. Bolo tam krásne počasie a super jedlo. Chcela by som tam ísť aj na budúci rok. Naučila som sa lyžovať a navzájom sa rešpektovať, teda iba niektorí. Bolo tam proste super.

     Surovcová Patrícia, 7.A

     Na lyžiarskom sa mi veľmi páčilo. Učitelia boli super. Počasie nám tiež vyšlo a chcela by som ísť aj na budúci rok.

     Augustínová Simona, 7.A

     Na lyžiarskom bolo super. Niektorí žiaci sa naučili lyžovať a išlo im to veľmi dobre. Niektorí žiaci lyžovať už vedeli a zlepšovali sa v tom. Dúfam že sa pôjde aj na budúci rok.

     Gonová Tamara, 7.A

     Na lyžiarskom bolo úžasne, chcem ísť aj na budúci rok. Na začiatku ma bolelo brucho, ale inak v pohode. Najviac sa mi páčilo večerné lyžovanie a bolo dobré stravovanie.

     Puváková Karin, 7.A

     Na lyžiarskom bolo super. Ubytovanie, strava, inštruktori super. Niektorí žiaci lyžovať nevedeli a naučili sa, niektorí zas vedeli a zlepšovali sa. Dúfam, že sa to bude organizovať aj na budúci rok.

     Kováčik Nicolas, 7.A

     Lyžovať som sa bola prvýkrát, aj som sa to naučila. Nepáčilo sa mi, že tie druhé školy leteli ako blázni, aj keď nevedeli dobre lyžovať. Páčilo sa mi chodiť na čaje, izba, strava a hlavne inštruktori. Najlepšie bolo nočné lyžovanie alebo spoločné večery. Dúfam, že to bude aj na budúci rok. A počasie bolo krásne, až posledný deň nám to nevyšlo.

     Češeková Natália, 7.A

     Tento lyžiarsky bol pre mňa skvelý. Bavili sme sa každý zvlášť, aj všetci spolu. Na svahu to bolo krásne - pod nami boli mraky. A naučili sme sa lepšie lyžovať.

     Hochelová Eva, 8.A

     Ja som bola nadšená, že môžem ísť na lyžiarsky. Bolo super, naučila som sa lyžovať a bol super kolektív. Zasmiali sa na nás učitelia a všetko bolo tak, ako malo.

     Sedláčeková Petra, 8.A

     Na lyžiarskom výcviku som bol aj minulý rok, ale tento bol najlepší. Páčilo sa mi, že bola dobrá nálada a aj sme boli na bowlingu. To bola veľká sranda a celý lyžiarsky som si užil.

     Radič Adam, 8.A

     Tento lyžiarsky kurz bol super. Nádherný svah, dobrí inštruktori a najlepšia nálada. Zabávali sme sa každý večer jednu hodinku spolu, ale potom aj samostatne. Som rád, že som mohol ísť aj tento rok a dúfam, že sa na lyžiarsky dostanem aj na budúci rok.

     Strýček Juraj, 8.A

     Mne sa tento lyžiarsky veľmi páčil, ale napríklad minulý rok sme sa na večernom lyžovaní mohli dať do skupiniek a mohli sme sa lyžovať aj bez pani učiteľky. Tento rok to tak nebolo a ešte navyše tí najlepší lyžiari si museli zobrať tých najslabších a museli lyžovať s nimi, takže sme si to večerné lyžovanie vôbec neužili.

     Pollák Šimon, 8.A

     Na tomto lyžiarskom sa mi veľmi páčilo. Super strava, učitelia, aj pezión. Svah bol tiež úžasný.

     Križák Nicolas, 8.B

     Na lyžiarskom bolo super, dobre sa lyžovalo. Bola sranda a celkovo sa mi tam páčilo.

     Ščepková Ema, 8.B

     Na lyžiarskom sa mi veľmi páčilo. Super sa lyžovalo, na penzióne bola sranda a bola aj super strava. Ak by bola možnosť, išla by som aj na budúci rok.

     Matyášová Paulína, 8.B

     Na lyžiarskom sa mi veľmi páčilo a aj sme si dobre zalyžovali. Som rada, že som sa nakoniec prekonala a zlyžovala som aj Novú Hoľu.

     Hájková Mariana, 9.A

     Na lyžiarskom sa mi páčilo. Bral som to ako oddych, pretože už som vedel lyžovať, ale dosť som sa zdokonalil. Dobre sa lyžovalo, bola sranda a celkovo sa mi tam páčilo.

     Burza Peter, 9.A

     Na lyžiarskom sa mi páčilo, bolo tam super. Som rád, že sme skoro stále lyžovali na Novej Holi. Bola sranda a na bowlingu bola ešte väčšia.

     Vrba Adam, 9.A

     Na lyžiarskom bolo super, užil som si lyžovanie a ešte viac som si užil rozprávanie a hranie hier s kamarátmi na izbe.

     Černý Roman, 9.A

     Na lyžiarskom bolo úžasne, polyžovali sme si výborne. Počasie bolo výborné. Penzión bol tiež fajn. Čistý, celkom rýchla wi-fi. A hlavne úžasné jedlo.

     Urban Adam, 9.A