• Deň detí v 3. A

Kto by si neželal mať život ako v rozprávke? Toto želanie sme sa rozhodli v 3.A splniť si práve 1. júna na Deň detí. Ráno sme sa premenili na rôzne rozprávkové postavičky a rozdelili sa do štyroch družstiev. Najprv sme zisťovali, či poznáme rozprávky a vyznáme sa v rozprávkových postavách. Skladali sme obrázok Janka Hraška z puzzle na počítači. Nerobilo nám to žiadne ťažkosti. Hľadali sme poklad ukrytý pod otáznikom v matematických úlohách. Logické myslenie sme si zmerali aj pri skladaní tangramu a v piškvorkovom súboji. Svoju silu a obratnosť sme ukázali v chrbtovom pretláčaní sa, či hode na cieľ. Každé víťazstvo v súťaži sme odmenili sladkosťou. Spoločne sme prežili zábavné dopoludnie.
          FOTOALBUM MDD 3.A

Mgr. Miroslava Jacolová

Deň detí vo 4.B

Každé dieťa sa teší na svoj sviatok. Či už sú to meniny, narodeniny, alebo Deň detí. Deti - žiaci zo 4.B si svoj deň pripravili s pani učiteľkou na tému - Zvieratkovský deň. Každý si mal pripraviť projekt o nejakom zvieratku, ktoré ho zaujíma. Napr. kôň, korytnačka, opica, šťuka, .... Projekty boli krásne a dozvedeli sme sa veľa nových informácii. Najkrajšie a najšťastnejšie však boli naše deti vtedy, keď si mohli priniesť do triedy svoje zvieratko. Takže v triede sme okrem žiakov mali aj škrečka, korytnačky, andulky, zajaca a agamu kočičinskú. To bolo radosti. Keď sa nám zajac vymkol spod kontroly a utekal po celej triede a nakoniec sa zašil za katedru, keď andulka naháňala korytnačku a keď sme sa báli aby agama nezožrala škrečka, bola sranda. Užili sme si tento deň veľmi preveľmi. A aby sme dali vydýchnuť zvieratkám, ktoré sme stále obdivovali, zahrali sme sa na tabuli, dozvedeli sa nové  zaujímavosti o zvieratách (napr. že žirafa si umýva uši jazykom, alebo že srdce veľryby váži toľko čo osobné auto). Nebol to však koniec nášho zvieratkovského dňa - dve zvieratká nás čakali vonku. Tie, ktoré by sa do triedy síce zmestia, ale nevydržali by u nás. Pán Pisca nás povozil na vozíku, ktorý bol zapriahnutý za poníkom a Dominika Porubská nám porozprávala o húskach a mohli sme si ju aj pohladkať a poriadne poobzerať. Neverili by ste, koľko radosti dokážu urobiť zvieratká. Pozrite si na foto, ako nám bolo super.
          FOTOALBUM MDD 4B

Mgr. Gabriela Hercegová

Deň detí v 1.A a v 2.A

Utorok 1.6. si deti z prvej a druhej triedy užívali, pretože mali svoj veľký „detský deň“. V kalendári svietil tento dátum ako MDD. Prvé dve hodiny sa so svojimi triednymi pani učiteľkami zabávali zaujímavými aktivitami vo svojich triedach. Čítali, skladali slová, tvorili vety - ako inak hravou formou. Lúštili krížovky a rozprávali sa o deťoch vo všetkých kútoch našej zemegule.

Po druhej hodine sa poriadne nadesiatovali, nabrali veľa energie a s dobrou náladou sa presunuli do telocvične. Tu ich čakali rôzne súťaže, pri ktorých sa veselo zabávali. Hádzali na cieľ, skákali vo vreciach, zdolávali prekážkové dráhy. Medzi súťažami si zaspievali a zatancovali. Na záver boli obdarení  sladkou odmenou. Telocvičňou sa niesol detský smiech a radosť, presne to, čo k detstvu patrí.

FOTOALBUM MDD 1A, 2A

Mgr. Renáta Trpíšková, Mgr. Miriam Hanzlíková

Deň detí 2. stupeň

Aj žiakom 2. stupňa darovali učitelia deň odpočinku od učenia.  Po dlhom vysedávaní pri počítačoch počas dištančného vzdelávania sa žiadalo využiť MDD na šport.  Keďže sme nechceli miešať skupiny a robiť športové aktivity v areáli, rozhodli sme sa pre turistiku. Naše okolie ponúka dostatok príležitostí  na turistické výlety. A tak sa niektoré triedy vybrali do bane pod Plešivec, ďalšie vyliezli na Malý aj Veľký Plešivec a tí najstarší deviataci si trúfli zdolať pešo z Podolia Čachtice, Čachtický hrad a odtiaľ hrebeňovku na Plešivec a dole do Podolia. Mnohých žiakov učitelia chválili - za zbieranie smetí, za športového ducha, za pomoc tým, čo nevládali. S niektorými žiakmi však boli problémy, bolo vidieť, že nie sú zvyknutí na pohyb a dlhšia túra po čase ich totálne zmorila. Väčšina detí si tento deň užila pekné slnečné chvíle v prírode a so svojimi kamarátmi.
          FOTOALBUM 6A
          FOTOALBUM 8A