Vážení rodičia! Posledný piatok 23.10. ako aj piatok predtým 16.10. sa veľa našich žiakov nachádzalo na miestnom štadióne vo večerných hodinách. Ide o žiakov 7., 8., 9. ročníka (ich mená vieme). Na štadióne po nich zostal veľký neporiadok a množstvo zničených vecí. Našli sa aj fľaše od alkoholu a určite išlo aj o distribúciu omamných látok. Pozrite si facebookovú stránku našej obce. Rodičia detí budú kontaktovaní vedením obce a školy. Po vyšetrení bude škola vyvodzovať z týchto hlučných a ničiteľských stretnutí výchovné opatrenia. Ako je možné, že v čase prísnych zákazov, keď sa v exteriéri môže stretnúť len 6 osôb, sa Vaše deti stretávajú v skupine cez 20 osôb na miestnom štadióne? Prosíme rodičov o RÁZNE usmernenie svojich detí a ich dôslednú kontrolu!
Upozorňujeme rodičov na náš školský poriadok: Podľa zákona č. 214/2009 Z. z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov platného od 4.6.2009 maloleté osoby do 15 rokov majú zakázané zdržiavať sa bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje (pokuta 33 eur). Učitelia a riaditelia škôl majú oznamovaciu povinnosť nahlásiť obci popíjanie neplnoletých. Maloleté osoby do 15 rokov a mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa orientačnej dychovej skúške alebo orientačnému vyšetreniu testovacím prístrojom na zistenie omamných alebo psychotropných látok. Za porušenie zákona mladistvou osobou do 18 rokov jej uloží obec pokarhanie. V odôvodnených prípadoch uloží aj zákaz navštevovať verejne prístupné miesta a miestnosti, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.